Історія закладу освіти

В 1934 році в селі з'явилася школа з двох корпусів. Школа була початкова.

Це була гордість села. Першим вчителем і завідуючим школою був житель села Мурахівки Бреславець Олексій Аврамович. Згодом школа з початкової переросла в семирічну. В школі навчалися діти з Білої Криниці, Мурахівки, Новогригорівки, Артакової, Хоменкової, Волинського, Плоткіно, Білогорки. Її директором став Бреславець О.А., який працював на цій посаді аж до початку Великої Вітчизняної війни. 13 серпня 1941 року німецькі загарбники зайняли село Біла Криниця. Майно і худоба колгоспу дісталась фашистам, вони примушували колгоспників працювати в «громадському» господарстві, але колгоспники не хотіли працювати на благо ворогів. Фашисти евакуювали з села все доросле населення, підірвали всі ферми, підірвали і стерли з лиця землі і семирічну школу.

4 березня 1944 року село було звільнено від фашистських окупантів.

А 1 вересня 1944 року учні сіли за парти. В 1946 році школу закінчили перші 7 випускників: Попович С.І., Подоляк В.В., Шпак В.І., Подоляк Віктор В., Кридченко К.Т., Підсіка К.Т., Беззуб Н.Х.

Директором школи, починаючи з 1944 по 1971 роки, був Беззуб Харитон Карпович. Всю свою душу він вкладав в роботу з дітьми. Як вчитель географії, він постійно вів щоденник метеорологічних спостережень та привчав до цього учнів. Метеорологічний майданчик був місцем з якого починав свій робочий день учитель географії та директор школи Беззуб Х. К. його деякі спостереження надсилалися в обласну метеорологічну службу.

Але не тільки як вчитель географії увійшов в історію Харитон Карпович, його робота в школі була цілковито направлена на розвиток учнівського потенціалу та вдосконалення педагогічного колективу. За видатну діяльність в галузі народної освіти 29 жовтня 1957 року йому присвоєно звання «Відмінник народної освіти», а 2 жовтня 1965 року Президія Верховної Ради УРСР своїм указом присвоїла Харитону Карповичу звання Заслуженого вчителя школи Української РСР.

За сумлінну працю по навчанню та вихованню підростаючого покоління неодноразово нагороджувався грамотами обкому Компартії України, Березнегуватського райкому та райвно.

З 1971 року по 1974 рік директором школи працював Назаров Станіслав Іванович, з 1974 року по 1986 рік - Підгорна Надія Василівна, з 1986 по 2000 рік -Сарана Марія Григорівна, з 2000 року і понині працює Курганович Володимир Йосипович.

Кiлькiсть переглядiв: 21

Коментарi